Kosmetický salon a kadeřnictví
+420 244 470 927
Praha 4 - Krč

Chemický peeling ovocnými kyselinami

Chemický peeling ovocnými kyselinami

Co znamená chemický peeling AHA a BHA

Chemický peeling je vysoce účinnou metodou péče o pleť pomocí slabých až středně silných organických kyselin. První poznatky o této speciální kúře získali již Egypťané. Dnes se používají zvláště ovocné kyseliny (většinou organické kyseliny typu AHA a BHA).

Tyto kyseliny v různé a řízené míře podráždí pleť. Po stádiu podráždění následuje hojení. Nové buňky vznikající při hojení nahrazují buňky poškozené, které před peelingem vykazovaly ESTETICKÝ DEFEKT - trudovitá pleť po akné, povrchové vrásky, poškození pleti po nadměrném slunečním záření atd.

AHA peeling je hraničním zákrokem na pomezí kosmetického ošetření a lékařské péče. Výsledek ošetření bývá velmi uspokojivý za předpokladu profesionálního výkonu a Vašeho zodpovědného přístupu po provedeném AHA peelingu. AHA peeling může provádět pouze odborně proškolená kosmetička nebo lékař. Ověřte si, zda je Váš odborník v péči o pleť držitelem certifikátu pro AHA peeling. Nová pokožka vyhlíží po AHA peelingu lépe a je zdravější, než pleť před peelingem. Jaké jsou nejčastější důvody použití AHA a BHA peelingu

  • poškození kůže po nadměrném slunění s tvorbou vrásek a nadměrným rohovatěním
  • akné typu I a II s pustulami a komedony a trudovitá pleť
  • změny a posuny pigmentu (pihy, hypo a hyperpigmentace po slunění nebo zánětu)
  • stárnutí pleti

Chemický peeling AHA a BHA je bezpečnou lékařsko-kosmetickou metodou, která představuje hraniční ošetření mezi kosmetikou a léčivem.

Jak se na peelingové ošetření AHA a BHA připravit

Ošetření se skládá z několika kúr povrchového AHA a BHA peelingu. 10-14 dnů před první kúrou budete používat G10 Zjemňující emulzi, která významně snižuje riziko případné nežádoucí reakce. Emulzi používejte 1-2x denně dle doporučení. Od počátku aplikace emulze se neopalujte a používejte pouze doporučenou kosmetiku.

Jak probíhá ošetření AHA peelingem SynCare?

Budete ošetřeni přípravkem G30 nebo G35 AHA obnovující peeling. Jedná se 30% nebo 35% roztok kyseliny glykolové (původem z cukrové třtiny) upravený na optimální pH. (U specializovaného lékaře můžete být ošetřeni i koncentracemi 50% a 70% AHA obnovující peeling.)
Dle reakce pleti a typu kúry bude roztok po 3-7 minutách neutralizován a odstraněn. Poté možný nepříjemný pocit na pokožce ihned ustane. Domluvíte si příští kúru. Následně budete používat po 2 dny indiferentní krém dle doporučení ošetřujícího specialisty a opět se vrátíte k používání přípravku G10. V této době chraňte ošetřená místa před sluncem a jakékoliv nežádoucí reakce sdělte specialistovi. Dbejte pokynu svého specialisty!

Po ošetření bude Vaše pokožka lehce zarudlá a mohou se vytvořit malé stroupky, během 5-14 dnů se pokožka začne jemně olupovat. Jako vedlejší účinek středně hlubokého a hlubokého peelingu se může objevit zanícení či ztráta barvy pleti. U klasických chemických peelingů je důležité se po dobu ošetřování vyhnout slunečnímu záření a užívat krémy s vysokým ochranným faktorem.

Cena chemického peelingu + indiferentního krému

Celková kúra = 4 dávky

*Celková cena 1500,- *